MAGNA PRODUKCIÓS IRODA 2014

Írta: Harmatos Zoltán    2014. április 17. csütörtök, 16:03
Eötvös Nap: a végső összecsapás

Immár több éve hagyomány, hogy a gyerekemeberek közelgő ünnepének környékén Eötvös-napot szerveznek a lakiteleki általános iskolában. Idén különösen színesnek ígérkezik a Tősfürdőn zajló program, hiszen az „Iskolazöldítés és kapcsolódó szemléletformálás Lakiteleken” pályázati program keretében meghirdetett osztályok közötti nemes versengés e napon érkezik döntő fordulójához, és az eredményhirdetés ceremóniája is fokozza majd az izgalmakat.

Ráadásul nem csak a lakiteleki tanulók lehetnek az élmények részesei, hanem a „vendégségbe hívott” nyárlőrinci általános iskolások is. A vetélkedés végső feladatai a - már eddig is terítéken lévő -, víztakarékosság, hulladékcsökkentés, -kezelés, illetve a környezetbarát életvitel témaköréből kerülnek ki. A megoldásukhoz ezúttal is „jár” némi segítség, ami egyúttal újabb hasznos ismereteket jelent, mégpedig azoktól a szakemberektől, akiket az egyes témacsoportok „állomásaira” invitáltak meg a fáradhatatlan szervezők. Lesz szakavatott ismerője a kerékpározás hasznos tudnivalóinak, a vízzel való gazdálkodásnak, és a hulladékkezeléssel, komposztálással, környezettudatos életvitellel kapcsolatos kérdéseknek is. Az 5+1 kérdésből álló tesztek kitöltése, gyors értékelése után aztán kialakul a végső sorrend az osztályok között, és sor kerül az eredményhirdetésre is, amelyen értelemszerűen külön-külön értékelik az alsó tagozatosok és a felsősők teljesítményét. Ráadásul minderre már teli hassal kerülhet sor, hiszen a Laki-Konyha szakácsai bográcsban főtt finomsággal kínálják a nemcsak a versenyzésben elpilledt, hanem az elvégzett munka fáradtságait pihentető fürdőzéssel is maguk mögött hagyó diákseregletet. Az Eötvös-nap programjaira június 10-én kerül sor.

 

Template Selector

Random képek

Nézzetek meg itt is:

FacebookTwitterGplusCss3

Vedd fel velünk a kapcsolatot